Dziś jest poniedziałek, 19 lutego 2018r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad

Lokalizacja biura i jej znaczenie

Lokalizacja biura i jej znaczenie

Może się wydawać, że znalezienie lokalu idealnie sprawdzającego się jako firmowe biuro nie jest trudnym zadaniem. Firmy doradzające osobom zastanawiającym się nad zakupem nieruchomości komercyjnych wcale nie skąpią porad, a i same lokale można znaleźć bez względu na to, czy mamy na myśli biuro mieszczące się w centrum miasta, czy też takie, które znajduje się na jego przedmieściach. Praktyka często nie potwierdza jednak tych optymistycznych założeń, różniąc się od teorii w sposób znaczący.

Osoby, którym zależy na biurze naprawdę atrakcyjnym muszą brać pod uwagę przede wszystkim to, że klient nie powinien mieć większych trudności z trafieniem pod wskazany adres. Punkty na przedmieściach są często wyjątkowo atrakcyjne finansowe. Pamiętać należy jednak, że znalezienie biura na mapie i dojechanie do niego to często dwie odrębne kwestie. Można oczywiście narażać potencjalnych partnerów handlowych na kluczenie po słabo oznakowanych ulicach nowych dzielnic, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo tego, że w końcu stracą oni cierpliwość i zaczną zastanawiać się nad tym, czy zaufanie naszej konkurencji nie jest czasem mądrzejszym przedsięwzięciem.

Lokalizacja biura ma zresztą kolosalne znaczenie i dla naszych pracowników, a więc dla osób, które przesądzają o jego sprawnym funkcjonowaniu. Z pewnością żaden z nich nie rzuci pracy tylko dlatego, że codziennie musi stać w korku, aby dojechać pod wskazany adres, należy jednak liczyć się z tym, że efektywność zmęczonego personelu będzie daleka od ideału.

dodano dnia: 24 sierpnia 2011r.

Wasze komentarze

Jeszcze nie ma żadnych komentarzy do tego artykułu - bądź pierwszy!